Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Gruzja Śladami Świętych Ojców Syryjskich

Gruzja
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

TBILISI – MTSKHETA – GORI – UPLISTSIKHE – BAKURIANI – BORJOMI – KUTAISI – DAVID GAREJA – BODBE – SIGHNAGI – NEKRESI – GREMI – ALAVERDI – TSINANDALI – TELARI – IKALTO – SHUAMTA – TBILISI


DZIEŃ 1: WARSZAWA
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godz. przed odlotem, odprawa na lotnisku, wylot samolotu rejsowego do Tbilisi.

DZIEŃ 2: TBILISI (śniadanie)
Przylot na międzynarodowe lotnisko w Tbilisi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny na odświeżenie. Następnie zwiedzanie Tbilisi, które rozpoczniemy od starego miasta z XIII-wiecznym Kościołem Metekhi, który pierwotnie należał do reprezentacyjnego kompleksu królewskiego. Następnie udamy się do synagogi oraz Katedry Sioni z przełomu VI i VII wieku. Odwiedzimy także Bazylikę Anchiskhati (VI-VII wiek) oraz Klasztor Mamadaviti. Nastepnie udamy się do górującej nad miastem Twierdzy Narikali, jednej z najstarszych fortyfikacji miasta, z której rozpościera się przepiękny widok na Tbilisi. Zejdziemy w kierunku łaźni Sulphur, które bazują na obecnych na tym terenie gorących źródłach, od których pochodzi nazwa miasta. Na koniec udamy się na spacer wzdłuż Alei Rustaveli - najsłynniejszej ulicy miasta. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 3: TBILISI – MTSKHETA – BAKURIANI (śniadanie, kolacja)
Śniadanie w hotelu. Przejazd do prowincji Mtiuleti przez dawny gruziński front wojenny, który równocześnie jest jedną z najbardziej malowniczych tras w Gruzji. Zwiedzanie Klasztoru Jvari usytuowanego na szczycie wzgórza, z którego rozciąga się widok na starą stolicę Gruzji. Monastyr Jvari jest unikalnym przykładem wczesnej architektury chrześcijańskiej. Został on wzniesiony w miejscu, w którym stał jeden z pierwszych chrześcijańskich krzyży. Następnie udamy się do Katedry Svetitskhoveli - „Życiodajny filar”, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Główny kościół Mtskhety jest kwintesencją dumy i zachwytu Gruzinów z powodu ich 1500-letniej historii chrześcijaństwa. Jest to gruzińskie Święte Miejsce, w którym przechowywane się fragmenty szat Chrystusa. W miejscu tym rosło ogromne drzewo cedrowe, uznawane za magiczne. Zostało użyte ono jako główny filar w konstrukcji budowli. W tej chwili obiekt ten jest uważany za jeden z najlepszych przykładów gruzińskiej renesansowej architektury kościelnej. Svetitskhoveli było miejscem koronacji i pochówku gruzińskich królów. Przyjazd do ośrodka narciarskiego Bakuriani na kolację oraz nocleg.

DZIEŃ 4: BAKURIANI – BORJOMI – KUTAISI (śniadanie, kolacja)
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kutaisi. Na trasie zatrzymamy się w uzdrowisku Borjomi, które słynie z wody mineralnej o tej samej nazwie. Kutaisi to starożytne miasto i stolica Królestwa Colchis. Według legendy Kutaisi było celem dla Jazona i Argonautów w ich podróży do Colchisi i rezydencji Króla Aeëtes. Dziś Kutaisi jest drugim największym miastem Gruzji i centrum administracyjnym prowincji Imereti. To właśnie stąd Król David IV („Budowniczy”) rozpoczął zjednoczenie Gruzji. Utworzył tu również Akademię Gelati, która posiada jedyny zachowany portret słynnego króla. W mieście odwiedzimy między innymi Katedrę Bagrami (XI wiek). Kolacja oraz nocleg w hotelu w Kutaisi.

DZIEŃ 5: KUTAISI – GORI – UPLISTSIKHE – TBILISI (śniadanie)
Późne śniadanie. Przejazd przez miasteczko Gori. Zwiedzanie Uplistsikhe („Twierdza Boga”), skalnego miasta z epoki hellenistycznej. Uplistsikhe usytuowane jest na lewym brzegu rzeki Mtkvari. Architektura miasta jest unikalną kombinacją różnych stylów oraz symboli. Można tu zobaczyć całe dzielnice wykute w skale - mieszkania, winiarnie, piekarnie, bazylikę i antyczny teatr. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 6: TBILISI – DAVID GAREJA – BODBE – SIGHNAGI (śniadanie, kolacja)
Po śniadaniu wczesny wyjazd do wschodniej części Gruzji, prowincji – Kakheti, słynącej z uprawy winnej latorośli i produkcji wina. Zwiedzanie Klasztoru David Gareji (VI – XI wiek), wybudowanego na pustyni przez Świętego Ojca Syryjskiego – Davida. Jest to najświętsze miejsce w Gruzji. Mówi się, że trzykrotna wizyta w klasztorze David Gareji jest równoważna z jednym pobytem w Jerozolimie. W przeszłości rozwijała się tu słynna na całym świecie szkoła malowania fresków. Wiele z malowideł odkrytych na ścianach klasztoru pochodzi z IX wieku. Trekking do Klasztoru Udabno oraz piknik. Przejazd do klasztoru żeńskiego Bodb Bodbe, który stanowi miejsce pochówku Św. Nino, która wprowadziła chrześcijaństwo w Gruzji w IV wieku. Kontynuacja wycieczki do królewskiego Sighnaghi – małego miasteczka usytuowanego na szczycie wzniesienia, z którego rozciąga się piękny widok na dolinę rzeki Alazani oraz kaukaskie szczyty. Sighnaghi jest otoczony przez XVIII-wieczny mur obronny – najdłuższy z istniejących w Gruzji. Kolacja. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7: SIGHNAGI – NEKRESI – GREMI – ALAVERDI – TSINANDALI – TELARI (śniadanie, lunch, kolacja)
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Nekeresi, jednego z najstarszych miast Kakheti. Miasteczko powstało za czasów króla Pharnajom’a (około II-I w. p.n.e.). W IV wieku naszej ery, król Thrdat wybudował w tym miejscu kościół, który dał schronienie jednemu z ojców Asyrii, Abibusowi. W tym czasie powstał Episkopat Nekresi, który istniał aż do XIX wieku. Przejazd do Gremi – dawnej stolicy Kakheti. Zwiedzanie XVI-wiecznego kompleksu architektonicznego – królewskiej cytadeli i Kościoła Świętego Archanioła. Obiad po drodze. Zwiedzanie Katedry Alaverdi. Klasztor został założony przez mnicha asyryjskiego – Josepha Alaverdeli, który przybył z Tanioch i osiadł w Alaverdi, wtedy małej wsi, w której panował pogański kult księżyca. W początkach XI wieku, Kvirike III z Kakheti w miejscu małego kościółka pod wezwanie Świętego Jerzego zbudował katedrę, która po dziś dzień znana jest jako Katedra Alaverdi. Mierząca 55 metrów wysokości Katedra, jest drugą pod względem wysokości budowlą sakralna w Gruzji, zaraz po niedawno konsekrowanej Katedrze Sameba w Tbilisi. Zwiedzanie Tsinandali – rezydencji jednej z najbardziej lubianych i szlachetnych z gruzińskich rodzin – Książąt Chavchawa. XIX-wieczna rezydencja legendarnego Alexandra Chavchawa składa się z domu letniego, ogrodu i winnicy z wieloma rocznikami białego wina. Nocleg w rodzinnym hotelu w Telavi.

DZIEŃ 8: TELAVI – IKALTO – SHUAMTA – TBILISI (śniadanie)
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Klasztoru Ikalto założonego przez Św. Zenona, jednego z 13 Ojców Syryjskich w VI wieku. Klasztor był znany jako jeden ze znamienitych i znaczących centrów kulturalno – scholastycznych Gruzji. Akademia została założona w klasztorze podczas panowania Króla Davida „Budowniczego”. Akademia Ilkalto uczyła swoich studentów teologii, retoryki, astronomii, filozofii, geografii, geometrii, śpiewu, a także pisania poezji, metaloplastyki, uprawy winorośli oraz pędzenia wina i farmacji. Zgodnie z legendą kilku słynnych XII-wiecznych gruzińskich poetów studiowało właśnie tutaj. Na terenie Klasztoru znajdują się trzy kościoły – Khvtaeba, Kvelatsminda i Sameba. Główny kościół, Khvtaeba (Kościół Św. Ducha), został wybudowany w VIII-IX wieku w miejscu starej świątyni, która była miejscem pochówku Św. Zenona. W 1616 roku najeźdźcy perscy prowadzeni przez Shah Abbas I spalili Akademię Ikalto. Zwiedzanie Klasztoru Shuamta. Powrót do Tbilisi przez przełęcz Gombori. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 9: TBILISI - WARSZAWA
Wymeldowanie. Transfer na lotnisko. Powrót do kraju.

cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa – Tbilisi – Warszawa w kwocie minimum 1330 zł, opłaty lotniskowe, noclegi w hotelach 3*(lokalny standard), wyżywienie według programu – 7 śniadań, 1 lunch, 4 kolacje, opieka polskojęzycznego pilota-tłumacza na całej trasie, wszystkie niezbędne transfery klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia i chorób przewlekłych, bagaż

cena nie zawiera

obowiązkowej dopłaty do biletów wstępu i przewodników lokalnych w kwocie - 40 usd/osoba, wydatków własnych, napiwków dla lokalnego kierowcy i przewodnika

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 230 USD/osoba
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3,2% kosztu imprezy.
4. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA.
5. Oferta skalkulowana na grupę minimum 20 osób pełnopłatnych5. Oferta skalkulowana na grupę minimum 30 osób
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

DLA GRUP MOŻLIWOŚĆ ORGANIZACJI PIELGRZYMKI W DOWOLNYM TERMINIE


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Gruzja

Turystów polskich uprawnia do wjazdu i pobytu na terenie Gruzji paszport lub dowód osobisty. Obywatele Polski odbywający podróż do Gruzji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 360 dni nie potrzebują wizy. Jedynie w przypadku wyjazdów w celach edukacyjnych lub do pracy konieczne jest uzyskanie specjalnej wizy.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

COVID-19:
1 czerwca zostaną otwarte granice lądowe Gruzji z Armenią.
Wjazd do Gruzji i Armenii będzie możliwy po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR (w języku angielskim) wykonanego nie później niż 72 godziny przed wylotem lub w przypadku osób zaszczepionych – po okazaniu zaświadczenia o przejściu całego cyklu szczepień (w języku angielskim). Od zaszczepienia ostatnią dawką musi upłynąć minimum 14 dni.

Ponadto każdy podróżny przed przylotem do Gruzji zobowiązany jest wypełnić specjalny formularz elektroniczny.

Po 3 dniach od przyjazdu należy wykonać kolejny test PCR (na własny koszt). W okresie pomiędzy dniem przylotu a dniem wykonania kolejnego testu nie ma ograniczeń w przemieszczaniu się po kraju.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00