Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka do Grecji - wylot z Krakowa

Grecja
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

DZIEŃ 1. KRAKÓW - ATENY
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Odprawa biletowo-bagażowa i przylot do Aten. Spotkanie z przewodnikiem i kierowcą w hali przylotów. Rozpoczęcie wycieczki po Atenach, podczas której zwiedzimy Akropol, Areopagus, Agorę (z zewnątrz), stadionu Kallimarmaron, w którym odbyły się pierwsze igrzyska olimpijskie oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Nawiedzimy Katedrę Katolicką pod wezwaniem Świętego Dionizego. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2. ANTYCZNY KORYNT (OK. 155 KM)
Śniadanie w hotelu i rozpoczęcie wycieczki do starożytnego Koryntu. Począwszy od Aten, droga będzie prowadzić na zachód kontynentu wzdłuż malowniczego wybrzeża do niesamowitego Kanału Korynckiego. Dawnej w Koryncie mieszkał i głosił ewangelię św. Paweł podczas swoich 3 wypraw misyjnych. Starożytny Korynt natomiast był jednym z najważniejszych miast starożytnej Grecji, gdzie obecnie możemy podziwiać min. Agorę jako jeden z najwybitniejszych zabytków okresu przed-rzymskiego, czy świątynię Apolla. Zwiedzanie archeologicznej części miasta, które zostało zbudowane na styku południowej i północnej Grecji. W drodze powrotnej do Aten krótki postój w porcie Kehreai, do którego dopłynął Św. Paweł. Po eksploracji powrót do Aten kolacja w hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3. ATENY – DELFY (OK. 185 KM)
Śniadanie w hotelu i wymeldowanie. Wyjazd w stronę Delf, w którym mieści się jedno z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych w Grecji, a przed wiekami znajdowała się tu sanktuarium wraz z wyrocznią. Po drodze zobaczymy równinę Beotia, centrum rolnicze, a także miniemy Teby, będące miejscem narodzin króla Edypa. W Delfach zwiedzimy m.in. źródło Kastalskie poświęcone Apollowi i jego muzom, skarbnicę Ateńczyków, czy świątynię Apollina. Poza tym odwiedzimy muzeum delfickie z jego cennymi artefaktami obejmującymi m.in. fryz Skarbu Sifnianów, czy Statuę Antinoosa. Po przerwie zwiedzenie Świątyni Ateny, najczęściej fotografowanego miejsca w Delfach. Przyjazd do hotelu w Delfach zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4. DELFY - METEORY (OK. 200 KM)
Śniadanie w hotelu i wymeldowanie. Wyjazd do Meteory masywu skalnego, na którego szczytach znajduje się sześć dobrze zachowanych klasztorów, z czego cztery z nich są nadal zamieszkałe. Obecnie to miejsce znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Formacje geologiczne unikatowe w swoim rodzaju, na których znajdują się klasztory, zostały zbudowane w XIV wieku. Podczas zwiedzania zobaczymy dwa z tych wspaniałych klasztorów, zbudowanych wysoko na stromych skałach. Każdy klasztor posiada liczne bogato zdobione freski i ikony. Następnie przerwa w Kalambace. Przyjazd do hotelu w okolicach Meteory zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5. METEORY - SALONIKI (OK. 510 KM)
Śniadanie w hotelu i wymeldowanie. Całodzienny przejazd do Salonik. Po przyjeździe do miasta krótka wycieczka orientacyjna, wolne popołudnie, kolacja w hotelu i nocleg.

DZIEŃ 6. ZWIEDZANIE SALONIK
Śniadanie w hotelu i rozpoczęcie wycieczki po drugim co do wielkości mieście w Grecji. Saloniki założone zostały ok. 315 p.n.e. przez króla Macedończyków Kassandra i nazwane na cześć jego żony. Obecnie są jednym z nowocześniejszych miast greckich. Podczas wędrówki nawiedzimy Bazylikę św. Dymitra, będącą prawosławną cerkwią wpisanego na Listę UNESCO jako jeden z zabytków architektury wczesnego chrześcijaństwa. Zobaczymy łuk Galeriusza, Rotundę – najstarszy zabytek Salonik z III/IV w p. n. e., Białą Wieżę będącą symbolem miasta i Muzeum Archeologiczne. Nawiedzimy również Kościół Agia Sofia wzniesiony, w miejscu starej bazyliki, po której pozostała jedynie zabytkowa studnia Jana Chrzciciela. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7. KAVALA I FILIPPI (OK. 330 KM)
Śniadanie w hotelu przejazd do Kawali. Zwiedzanie przepięknego portowego miasta, do którego przybył Św. Paweł. Podziwianie panoramy portu oraz zwiedzanie imaretu i pomnika Mohammeda Alego. W Kavali nawiedzimy również katolicką kaplicę. Dalsza droga prowadzi w kierunku Apolonii, gdzie zobaczymy Bemę św. Pawła. Następnie przejazd do Amfipolis miasta, w którym znajduje się pomnik Lwa na rzece Strimon. Dalsza droga prowadzi do Philippi kolejnego miasta w którym św. Paweł głosił ewangelię. Podczas zwiedzania obejrzymy m.in. Agorę, Via Egnatię – czyli fragment starożytnej grogi rzymskiej prowadzącej od Durres w Albanii po Stambuł w Turcji, która dawniej była głównym szlakiem komunikacyjnym oraz teatr. Nawiedzimy również więzienie Św. Pawła. Przejazd w okolice Salonik na kolację i nocleg.

DZIEŃ 8. ATENY - KRAKÓW
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Atenach. Odprawa bagażowo-biletowa, przelot do Polski. Zakończenie Pielgrzymki.

cena zawiera

Przelot na trasie Polska-Ateny-Polska liniami Ryanair z bagażem podręcznym, transfer klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard), wyżywienie w postaci 7 śniadań i 7 obiadokolacji, opiekę polskiego pilota-tłumacza, obsługę lokalnych przewodników, pakiet pielgrzyma, ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

cena nie zawiera

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, częściowych kosztów realizacji programu - 150 euro za osobę, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 10 zł/os, oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 10 zł/os., opłat klimatycznych, wydatków własnych, możliwości wykupu bagażu rejestrowanego do 20 kg (możliwość dokupienia bagażu tylko w momencie rezerwacji miejsca na pielgrzymce).

uwagi

1. Cena jest skalkulowana na grupę minimum 45 osób.
2. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
3. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 900 zł
4. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,2% kosztu imprezy.
5. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
6. W przypadku rezerwacji grupy należy potwierdzić wcześniej ceny przelotów i dostępność miejsc.
7. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Grecja

COVID-19

• Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
• Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
• Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia
• Wszyscy podróżujący z Polski do Grecji nie zostaną poddani kwarantannie po przybyciu do Grecji, jeśli spełnią jeden z poniżych kryteriów
1.Posiadają negatywny wynik testu PCR, wykonany najpóźniej 72 godziny przed przybyciem, przetłumaczony na język angielski lub szybkiego testu antygenowego na mniej niż 48 godzin przed wylotem.
2.Zostały zaszczepione (obie dawki), a ostatnia dawka została podana co najmniej 14 dni przed przybyciem. Wymagany jest dowód szczepienia w języku angielskim.
• Bez zmian pozostaje kwestia wypełnienia formularza PLF I wygenerowania kodu QR na co najmniej 24 godziny przed wjazdem do Grecji i nie później niż do godziny 22.00 polskiego czasu.
• Zmianie uległ limit wieku dla dzieci w odniesieniu do konieczności wykonania testu PCR lub szybkiego testu antygenowego przed rozpoczęciem podróży do Grecji. Do tej pory tym obowiązkiem objęte były dzieci powyżej 6 roku życia. W tej chwili konieczność ta dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia.
• Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej.
• Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Grecji jest ważny paszport lub dowód osobisty. Przed wyjazdem z Polski należy upewnić się, czy dokument jest ważny, w dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę należy zwrócić na aktualność zdjęcia).

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00