Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka do Hiszpanii

Hiszpania/Barcelona
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

DZIEŃ 1: WARSZAWA – BARCELONA 07.09.2020
Zbiórka na lotnisku na 2 godz. przed odlotem, odprawa na lotnisku. Przelot do Barcelony. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku w hali przylotów. Transfer do hotelu 3*w Barcelonie. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: BARCELONA 08.09.2020
Śniadanie. Całodniowa wizyta w Barcelonie - wejście do Sagrada Familia, Casa Batlló (z zewnątrz) i La Pedrera (z zewnątrz), Katedra Św. Eulali, dzielnica gotycka i Las Ramblas. Powrót do hotelu. Kolacja
i nocleg.

DZIEŃ 3: BARCELONA – MONTSERRAT - TORRECIUDAD – SARAGOSSA 09.09.2020
Śniadanie. Wykwaterowanie w hotelu w Barcelonie. Przejazd do Montserrat (czas przejazdu ok 1h30). Montserrat to specyficzny masyw górski, położony 40 km na północny zachód od Barcelony. Góra Montserrat, z jej dziwacznie ukształtowanymi skałami, zrujnowanymi grotami pustelników
i klasztorem. Łańcuch skalny, przypominający zęby piły, jest jednym z najbardziej malowniczych tworów przyrodniczych Hiszpanii. Od nazwy masywu wywodzi się nazwa klasztoru benedyktynów, który leży na wysokości 1000 m n.p.m, czyli 2/3 wysokości góry - 1236 m n.p.m. Klasztor wybudowano po tym jak w cudownych okolicznościach znaleziono figurkę Matki Bożej z Dzieciątkiem, legenda głosi że do Hiszpanii przywiózł ją św. Piotr. Obecnie jest to najświętsze miejsce Katalonii. Tradycja nakazuje Katalończykom przybyć tu choć raz w roku, a nowożeńcom - z tego właśnie miejsca wyruszyć w podróż poślubną. Malownicze krajobrazy i wiele atrakcji przyciągają w to miejsce tysiące turystów z całego świata. Masyw Montserrat dostarcza ciekawostek na cały dzień. Nie wypada ominąć tradycyjnych straganów katalońskich przekupek. Oferują tu lokalne sery kozie i kojące miody eukaliptusowe. Można też degustować nalewki z Montserrat, wśród których króluje XVI-wieczny Benedyktyn - najstarszy likier normandzki wyrabiany z 40 gatunków ziół i korzeni. Wchodząc na dziedziniec klasztorny, mamy okazję podziwiać subtelne gotyckie krużganki zachowane oryginalnie od 1460 r. Kontrastują one
z masywną bryłą reszty zabudowań. Wewnątrz panuje półmrok. Zachwyca różnorodna ornamentyka - weneckie mozaiki i misterne figurki. Rzeźba Matki Boskiej zwana Czarnulką (La Monereta) usytuowana jest wysoko, dokładnie nad głównym ołtarzem. Mimo wszechobecnego hałasu zwiedzających w tym jednym miejscu panuje skupienie. Właśnie tą mistyczną atmosferę całej góry Goethe próbował przekazać, pisząc w 1816 r. "nigdzie indziej poza swoim własnym Montserrat nie znajdzie człowiek szczęścia i spokoju". Następnie przejazd do Torreciudad (czas przejazdu ok 2h45). Nawiedzenie Sanktuarium a następnie przejazd do Saragossa (czas przejazdu ok 2h00).
Zakwaterowanie w hotelu 3* w Saragossie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: SARAGOSSA – CALANDA – BARCELONA 10.09.2020
Śniadanie. Saragossa – Calanda (czas przejazdu ok. 1h30). Najlepiej udokumentowany cud na świecie wydarzył się w Calandy w 17 wieku. Miguel Pellicer to urodzony w 1617 roku, rolnik żyjący w Hiszpanii. W wyniku wypadku został ranny w nogę, którą musiano amputować w szpitalu w Saragossie. Po kilku latach, budząc się ze snu, zauważył, że jest w pełni sprawny. Przejazd do Barcelony na nocleg (czas przejazdu około 3h30). Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: BARCELONA - WARSZAWA 11.09.2020
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu a nastęnie transfer na lotnisko w Barcelonie. Wylot do Warszawy przewodziany na godzinę 13.10. Planowany przylot godzina 16.15

cena zawiera

• Przelot Warszawa-Barcelona- Warszawa wraz z bagażem podręcznym 8 kg oraz bagażem rejestrowanym 23 kg/ osoba
• Zakwaterowanie w hotelach 3* (standard lokalny) w pokojach 2 i 3 osobowych
• Wyżywienie: śniadanie w hotelu i kolacje wg. programu
• Transfery prywatnym autokarem do 70 miejsc
• Opłaty Turystyczne na miejscu
• Realizacja programu Pielgrzymki+ CODZIENNE MSZE ŚWIĘTE
• Opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas wycieczek od momentu przylotu do Barcelony
• Zestaw słuchawkowy
• Ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
• Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/osoba

cena nie zawiera

• Kosztów biletów wstępu, częściowe koszty realizacji programu w kwocie 50 euro/ osoba (płatne na miejscu do przewodnika)
• Wydatków własnych
• Wszelkich świadczeń nie ujętych w punkcie „cena zawiera”

uwagi

1. Na świadczenia nie zostały zrobione żadne rezerwacje.
2. W stosunku do oferty zastosowanie mają Warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez TRADE & TRAVEL COMPANY Sp. z o.o.
3. Oferta ta jest własnością Konsorcjum Polskich Biur Podróży/ Trade & Travel Company Sp. z o.o.
4. Dopłata do pokoju 1 osobowego 970 zł
5. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Hiszpania

COVID-19
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Wszystkie osoby podróżujące z Polski do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską muszą okazać jeden z niżej wymienionych dokumentów.
a) Certyfikat szczepienia, wystawiony przez właściwe władze kraju pochodzenia po 14 dniach od daty podania ostatniej dawki z pełnego harmonogramu szczepień. Akceptowane są szczepionki zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków lub te, które przeszły procedurę awaryjną Światowej Organizacji Zdrowia.
b) Negatywny wynik testu, który wskazuje na negatywny wynik próby diagnostycznej aktywnej infekcji COVID-19. Akceptowane są testy PCR lub podobne (typu NAAT), wykonane nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem do Hiszpanii oraz testy antygenowe z listy Komisji Europejskiej (https://covid-19-diagnostics.jrc.ec.europa.eu/devices) wykonane nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem do Hiszpanii.
c) Świadectwo przebytej choroby COVID-19 wydane przez autoryzowaną jednostkę minimum 11 dni po realizacji pierwszej pozytywnej próby diagnostycznej typu NAAT (PCR, TMA, LAMP i podobne). Ważność tego świadectwa upływa po 180 dniach od daty pobrania tej próbki.
Certyfikaty szczepień, testy oraz świadectwa przebytej choroby muszą być w języku hiszpańskim, angielskim, francuskim lub niemieckim. W innym wypadku muszą być przetłumaczone na język hiszpański przez tłumacza przysięgłego. Akceptowane będą Unijne Certyfikaty COVID.
Ponadto, wszyscy pasażerowie, którzy przybywają do Hiszpanii drogą lotniczą lub morską, włącznie z tymi w tranzycie do innych krajów, muszą jeszcze przed wylotem (najlepiej 48 godzin przed podróżą) wypełnić formularz kontroli sanitarnej dostępny na stronie www.spth.gob.es, lub w aplikacji “Spain Travel Health” (SpTH), dostępnej w systemie Android oraz iOS. Po wypełnieniu formularza SpTH wygeneruje się unikatowy kod QR, który podróżny okazuje przed wejściem na pokład samolotu i później w punkcie kontroli na lotnisku w Hiszpanii.
Pasażerowie mający mniej niż 12 lat nie muszą posiadać w.w. certyfikatów, ale muszą mieć kod QR uzyskany po wypełnieniu formularza sanitarnego SpTH.
Wszystkie informacje dot. warunków wjazdu do Hiszpanii znajdują się na stronie https://travelsafe.spain.info/pl/

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00