Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka do Jordanii - wylot z Warszawy lub Krakowa

Jordania
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

DZIEŃ 1. WARSZAWA - AMMAN
Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo–bagażowa. Wylot do Jordanii. Przylot do Ammanu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2. AMMAN - JERASH - AJLUN - PELLA - AMMAN (OK. 192 KM)
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Jerash. To pięknie zachowane rzymskie miasto, położone 51 km na północ od stolicy. Prace archeologiczne trwają do dziś i choć odkryto tu dwa teatry, niecodzienne owalne forum, świątynie, kościoły, targowisko i łaźnie, ocenia się, że pod ziemią wciąż pozostaje aż 90% zabudowań. W okresie największej świetności miasto liczyło, jak się szacuje, około 15 tys. mieszkańców. Przejazd do Adżlun, gdzie zatrzymamy się by podziwiać widok na Dolinę Jordanu. Następnie przejazd do Pella - jednego z miast Dekapolu. Według Euzebiusza z Cezarei, to tutaj schronili się chrześcijanie, którzy w I w. uciekli z Jerozolimy w czasie wojny żydowskiej (66-73). Powrót do Ammanu, nocleg.

DZIEŃ 3. AMMAN – MADABA – GÓRA NEBO - BETANIA - AMMAN (OK. 90 KM)
Po śniadaniu przejazd do Madaby, do kościoła św. Jerzego, gdzie znajduje się słynna mozaika z VI wieku przedstawiająca mapę Palestyny. Następnie udamy się na Górę Nebo, miejsca, z którego Mojżesz patrzył na Ziemię Obiecaną przed śmiercią i które odwiedził Św. Jan Paweł II. Przejazd do Betanii, tu znajdziemy znane z Biblii (Ew. Jana 1:28 i 10:40 oraz z tekstów bizantyjskich i średniowiecznych) miejsce zamieszkania Jana Chrzciciela w Betanii nad Jordanem, gdzie Jezus został ochrzczony. Powrót do Ammanu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4. AMMAN - MUKAWIR – UM AR-RASAS - KERAK - PETRA (OK. 375 KM)
Po śniadaniu przejazd do Mukawiru, malowniczego wzgórza leżącego niecałe 20 km na południowy zachód od Madaby, z widokiem na Morze Martwe i głębokie wąwozy, które tradycyjnie uznawane jest za miejsce egzekucji Jana Chrzciciela. Wizyta w Um Ar-Rasas, czyli biblijnej Mefaat, miejscowości wspomnianej w Starym i Nowym Testamencie, umocnionej przez Rzymian, później upiększanej mozaikami w stylu bizantyjskim przez miejscowych chrześcijan, nawet 100 lat po rozpoczęciu muzułmańskich rządów Umajjadów. Mefaat, czyli dzisiejsza Um Ar-Rasas, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ma długą historię do opowiedzenia. Następnie pojedziemy do Kerak przez dolinę Moujeb, po czym zwiedzimy zamek Kerak i poznamy jego historię od czasów Bizancjum aż do sułtanatu Mameluków. Wyjazd do Petry na kolację i nocleg.

DZIEŃ 5. PETRA
Po śniadaniu wyruszymy do Petry, starożytnej stolicy Nabatejczyków. Pierwszy etap drogi do Petry pokonujemy konno, następnie pieszo przez wąską szczelinę zwaną Siq, między dwoma wysokimi klifami. Stopniowo rozwiną się przed nami tajemnice Różowego Miasta z jego spektakularnym skarbcem, grobowcami królewskimi, komorami pogrzebowymi i ofiarnymi ołtarzami. Lunch w Petrze. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 6. PETRA – MAŁA PETRA - DOLINA WADI RUM (wycieczka fakultatywna) (OK. 200 KM)
Po śniadaniu przejazd do Beidah, znanego również jako mała Petra. Następnie na pustynię Wadi Rum (wycieczka opcjonalna dodatkowo płatna 35 USD/osoba), którą będziemy zwiedzać jeepem do zachodu słońca. Nacieszymy się widokiem, popijając filiżankę tradycyjnej herbaty Beduinów (płatna we własnym zakresie). Nocleg w hotelu w Akaba.

DZIEŃ 7. AKABA – MORZE MARTWE - AMMAN (OK. 330 KM)
Śniadanie, wymeldowanie i przejazd do najniższego punktu na Ziemi, Morza Martwego. Ludzie podróżowali tu, by skorzystać z jego leczniczych właściwości, już od czasów Heroda Wielkiego. Następnie przejazd do Ammanu, spacer po plaży. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 8. AMMAN - POWRÓT
Śniadanie, zwiedzanie Ammanu - rzymski amfiteatr, meczet króla Abdullaha, Muzeum Archeologiczne. Czas wolny na zakupy, posiłek. Transfer na lotnisko, pomoc w załatwieniu formalności i lot powrotny.

cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa/Kraków-Amman–Warszawa/Kraków wraz z bagażem 40 cm x 20 cm x 25 cm, zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3*, śniadania i kolacje, wszystkie niezbędne transfery lądowe, opiekę polskiego pilota, lokalnych przewodników, opiekę duchową Księdza, ubezpieczenie KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

cena nie zawiera

obligatoryjnych napiwków dla przewodnika i kierowcy, częściowych kosztów realizacji programu – 200 USD/os., obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os., ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowanego w kwocie 390 zł/osoba/20 kg/2 strony lub dodatkowego bagażu 55x40x20 cm do max. 10 kg/125 zł/osoba/2 strony, wydatków własnych, kosztów posiłków i napojów niewymienionych w programie, wszystkich innych wydatków niewymienionych w opisie „zawarte w cenie”.

uwagi

1. Codzienna Msza Święta.
2. Minimalna ilość uczestników to 40 osób płatnych.
3. W stosunku do oferty zastosowanie mają Warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez TRADE & TRAVEL COMPANY Sp. z o.o.
4. Oferta ta jest własnością Konsorcjum Polskich Biur Podróży/Trade & Travel Company Sp. z o.o.
5. Istnieje możliwość wylotów także w piątki. Kalkulacja na zapytanie.
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Jordania

COVID-2019
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Warunki wjazdu:
• Okazanie negatywnego wyniku testu genetycznego (wymaz) na obecność wirusa SARS-CoV-2 , który został wykonany nie później niż 72 h przed wylotem;
• negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, który wykonany zostanie po przylocie do Jordanii (czas oczekiwania na wynik wynosi 2-3 h); w przypadku wyniku pozytywnego, podróżujący nie zostanie wpuszczony na terytorium Jordanii; koszt testu 40 JOD.
• wypełnienie aplikacji online (m.in. wskazanie miejsca pobytu przez okres 14 dni poprzedzających dzień wylotu, deklaracja w zakresie kontaktu lub braku kontaktu z osobą zarażoną wirusem SARS CoV-2, deklaracja w zakresie ewentualnego przejawiania symptomów zarażenia wirusem SARS CoV-2) dostępnej pod adresem: www.visitjordan.jo – na 24h przed wylotem (koszt 40 JOD);
• posiadanie ważnego ubezpieczenia medycznego obejmującego leczenie zakażenia wirusem SARS CoV-2;
• podróżni muszą wykazać posiadanie zainstalowanej na urządzeniu mobilnym aplikacji AMAN APP, która musi pozostawać aktywna przez cały okres pobytu.
•Obcokrajowcy zobowiązani są także informować o wszelkich symptomach mogących świadczyć o zarażeniu COVID 19.


Turystów polskich uprawnia do wjazdu i pobytu na terenie Jordanii paszport. Obywatele Polski odbywający podróż do Jordanii w celach turystycznych muszą posiadać wizę, którą można uzyskać na lądowych przejściach granicznych oraz na lotnisku (wiza jednokrotna). Wiza jest płatna (10 JOD), 30-dniowa z możliwością przedłużenia do 2 miesięcy. Jeśli jest to wiza turystyczna jednokrotna, to turyści spędzający wakacje w Jordanii mogą przedłużyć ją tylko raz, a następnie wyjechać i ponownie wjechać do Jordanii. Dodatkowo należy uiścić podatek wjazdowy w wysokości 5 JOD lub 20 JOD w przypadku lotniska (często jednak ta opłata zawiera się w cenie biletu, należy więc tego dopilnować i zapytać o to swojego przewoźnika) [dane z września 2014].

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00