Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka do Libanu - śladami Św. Charbela

Liban
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

Ramowy program Pielgrzymki:
DZIEŃ 1: WARSZAWA-BEJRUT
Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot do Libanu. Przylot do Bejrutu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 2: BEJRUT
Śniadanie w hotelu. Następnie wyruszymy do stolicy Libanu – Bejrutu. Spacer po centrum miasta, podczas którego zobaczymy min: Muzeum Narodowe, które w swych początkach zawierało jedynie kolekcje Raymonda Weilla – francuskiego oficera stacjonującego w Libanie. Dziś muzeum rozrosło się i stanowi jedno z najbardziej znaczących muzeów na Bliskim Wschodzie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: ANNAYA-KIFFANE
Śniadanie. Po śniadaniu ruszamy do Annaja, wioski położonej 14 km od Byblos. Wioska jest popularnym miejscem pielgrzymkowym Chrześcijan, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Szarbela Machlufa. Święty Szarbela Machluf został beatyfikowany w 1965 roku, a kanonizowany w 1977 roku przez Papieża Pawła VI. Do dnia dzisiejszego grobowiec świętego odwiedziło ponad 4 mil pielgrzymów, a ponad 23 tyś. z nich zostało cudownie uzdrowionych. Następnie ruszymy autostradą do Byblos, gdzie odwiedzimy m.in. historyczny port morski, Świątynie Baalat Gubal (opiekunki miasta) widoczną na wzgórzu, Świątynie Obelisków z początków II tysiąclecia p.n.e. oraz częściowo odbudowany Teatr Rzymski.
Następnie odwiedzimy Klasztor w Kiffane dziś nazywany przez Pielgrzymów Deir Hardini. To tutaj wykładał Józef Kassab. Jego uczniem był min: Charbel Makhluf (w latach 1853-1858). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4 : HARRISA – BKERKE – JEITA GROTTO – BYBLOS
Śniadanie. Dzisiaj odwiedzimy Harrisę , gdzie zobaczymy wspaniałe Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu znajdujące się na górskim szczycie, mającym 650m wysokości, z którego rozpościera się widok na całą zatokę Dżunija . Na terenie sanktuarium znaleźć można biały posąg Najświętszej Marii Panny, w podstawie którego znajduje się kaplica. Następnie odwiedzimy Bkerke - miejscowość w Libanie, w w pobliżu Dżuniji, będąca siedzibą maronickiego patriarchy Antiochii. Następnym przystankiem są groty Jeita, gdzie podziwiać można wspaniałe stalagmity i stalaktyty. Ostatnim punktem dzisiejszego dnia będzie Byblos, gdzie odwiedzimy m.in. historyczny port morski, Świątynie Baalat Gubal (opiekunki miasta) widoczną na wzgórzu, Świątynie Obelisków z początków II tysiąclecia p.n.e. oraz częściowo odbudowany Teatr Rzymski. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5: ANDŻAR – BAALBECK - ZAHLA
Po śniadaniu w hotelu wyruszamy przez dolinę Kouroum do Andżar. Andżar to miasto założone w VII wieku przez Umajjadów z widocznymi wpływami urbanistyki rzymskiej. Jego główną atrakcja są ruiny pałacu Umajjadów z przyległym do nich Meczetem, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnym przystankiem jest Baalbeck, w którym będziemy mogli zwiedzić antyczne Rzymskie świątynie m.in. Wielką Świątynie nazywaną też Świątynią Jowisza, której budowę ukończono około 60 roku, a która składa się z czterech części: monumentalnego wejścia czyli Propylei, Dziedzińca Sześciokątnego, Wielkiego Dziedzińca z ołtarzem ofiarnym oraz ze świątyni właściwej. Oraz Świątynie Bachusa i Okrągłą Świątynie Wenus. Zobaczymy także Kamień Południa, dawny kamieniołom, w którym obrabiane były kamienne bloki używane do budowy świątyń oraz Wielki Meczet wybudowany na ruinach rzymskiego forum. Zobaczymy również miasto Zahla nazywane miastem poezji i wina, miejsce uprawy winorośli i drzew cytrusowych. Największe chrześcijańskie miasto na Bliskim Wschodzie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6: LAS BOŻYCH CERDÓW – BASZARRI – WADI KADISZA
Zaraz po śniadaniu ruszamy do Lasu Bożych Cedrów, małego rezerwatu cedrów libańskich, które porastają zbocza góry Makmal. Razem z Wadi Kadisza (Świętą Doliną), Las Bożych Cedrów został w 1998 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Docieramy do Baszarri położonego na zboczu góry miasta, otoczonego cedrowym lasem. W VII wieku chrześcijanie maroniccy uciekając przed prześladowaniami osiedlili się na górzystym terenie, a znajdująca się nieopodal Święta Dolina stała się duchowym centrum kościoła maronickiego. Miasto jest też miejscem narodzin słynnego libańskiego pisarza, poety, malarza i rzeźbiarza - Chalila Dżubrana. W mieście i jego okolicach zobaczyć można takie obiekty jak np. grób i muzeum Chalila Dżubrana oraz Beka Kafra będące miejscem narodzin św. Charbela Makhloufa. Wieczorem powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 7: TYR – SYDON – MAGHDOUCHE
Zaraz po śniadaniu jedziemy do Sydonu. W starożytności było to portowe miasto fenickie. Początkowo było najważniejszym spośród miast fenickich, później większe znaczenie uzyskał Tyr. Zwiedzimy stare miasto i Morski Zamek wybudowany w XIII wieku przez Templariuszy. Był on zwany także Zamkiem Św. Ludwika z racji jego długiego pobytu w twierdzy. Naszym następnym przystankiem jest Maghdouché, gdzie Błogosławiona Dziewica Św. Maria, oczekiwała na Swego syna Jezusa, gdy Ten nauczał w pobliskich wioskach. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest Tyr, nazywane nekropolią Rzymskich i Bizantyjskich akweduktów powstałych w II wieku. Tyr był głównym ośrodkiem kultu Baala-Melkarta. Słynął też z produkcji rzadkiego rodzaju purpury zwanej tyryjską. Barwnik otrzymywano ze ślimaków murex, obecnie to wymarły gatunek. Kolor ten w wielu kulturach starożytnych był zastrzeżony dla rodzin królewskich albo co najmniej szlacheckich. Fenicja zawdzięcza swoją nazwę temu barwnikowi. Wracamy do hotelu na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 8: SZLAK WINNY – MASSAYA-KSARA – ST THOMAS - KOROUM
Śniadanie. Po śniadaniu powędrujemy szlakiem libańskich winnic w dolinie Bekaa. Tradycje winiarskie Libanu sięgają aż czasów biblijnych. Pierwszymi na świecie eksporterami wina byli starożytni Fenicjanie. Łagodny klimat doliny Bekaa tworzy idealne warunki do uprawy winnej latorośli. W ciągu ostatnich w Libanie powstało wiele nowych winnic produkujących wyborne wina. Odwiedzimy winiarnię Massaya, następnie winiarnię Ksara, , gdzie spróbujemy pysznego wina i zbadamy mającą 2 kilometry jaskinie, odkrytą za czasów Rzymskich. Kolejna winiarnia na naszej trasie to winiarnia St. Thomas. W wiosce Kefraya, znajduje się ostatnia na trasie zwiedzania winiarnia Kouroum. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9 : BEJRUT – WARSZAWA
Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot z Bejrutu. Przylot do Warszawy. Zakończenie Pielgrzymki.

cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa - Bejrut – Warszawa z przesiadką, bagaż podręczny 8 kg oraz 23 kg bagażu rejestrowanego, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3*, wyżywienie zgodnie z programem, wszystkie niezbędne transfery lądowe, opiekę polskiego pilota, lokalnych przewodników, opiekę duchową księdza, ubezpieczenie KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

cena nie zawiera

Obligatoryjnych kosztów realizacji programu i napiwków 100 USD/os., wydatków własnych, wizy 25 USD/os. (płatnej po przylocie na miejsce), wszystkich innych wydatków nie ujętych w punkcie „cena zawiera”, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os.

uwagi

1. Codzienna Msza Święta.
2. Minimalna ilość uczestników to 40 osób płatnych.
3. W stosunku do oferty zastosowanie mają Warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez TRADE & TRAVEL COMPANY Sp. z o.o.
4. Oferta ta jest własnością Konsorcjum Polskich Biur Podróży/ Trade & Travel Company Sp. z o.o.
5. W przypadku rezerwacji grupy należy potwierdzić wcześniej ceny przelotów i dostępność miejsc.
6. Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby posiadające w paszporcie ślad pobytu w Izraelu (nie wchodzi w grę nawet sam tranzyt)
7. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Liban

COVID-2019
W dniach 14-30 listopada 2020 r. zostaje wprowadzony lockdown na całym terytorium kraju.
Wszyscy przylatujący do Libanu są zbowiązani wykonać test PCR na 96 godzin przed podróżą (Zwolnione z niego są wyłącznie dzieci poniżej 12 r.ż.), wypełnić formularz medyczny dostępny na stronie www.arcg.is/0GaDnG (Osoby, które tego nie zrobią, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu), wykonać we własnym zakresie test na PCR w maksimum 72h po przyjeździe lub pozostać w samoizolacji na okres 10 dni od daty przyjazdu.
Obowiązkowo osoby podróżujące do Libanu zobowiązane są posiadać ubezpieczenie medyczne pokrywające koszty leczenia na COVID-19.
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Obywatele polscy udający się do Libanu w celach turystycznych otrzymują na granicy 1-miesięczną wizę pobytową, którą można bez problemu przedłużyć na okres do 3 miesięcy. Istnieje możliwość otrzymania wizy zbiorowej dla grupy powyżej 8 osób (grupy turystyczne, sportowcy). Przy składaniu aplikacji wizowej w Ambasadzie Libanu w Warszawie należy przedstawić rezerwację hotelową lub zaproszenie od obywatela Libanu. Przy wjeździe turyści wypełniają karty przekroczenia granicy z danymi osobowymi. Szczególnie ważne jest, aby podany adres pobytu w Libanie był zgodny z rzeczywistym, w przypadku zmiany miejsca pobytu należy niezwłocznie powiadomić o tym Dyrekcję Generalną Urzędu Bezpieczeństwa. W przeciwnym razie służby graniczne mają prawo do deportacji lub zatrzymania do wyjaśnienia.
Wymagane dokumenty do wizy do Libanu:
1. Paszport ważny przynajmniej pół roku, bez stempli wjazdowych do Izraela.
2. Wypełniony wniosek wizowy w języku angielskim (czytelnie, najlepiej drukowanymi literami). Szczegóły wyjazdu powinny być wyraźnie wymienione. Prosimy nie zapomnieć o podpisaniu wniosku.
Dla nieletnich: wniosek o wizę musi być podpisany i złożony przez obojga rodziców wraz z oryginalnym aktem urodzenia dziecka do wglądu. W innym przypadku, wymagane jest notarialnie potwierdzone pozwolenie rodziców na wyjazd dziecka.
3. Jedno zdjęcie kolorowe do wniosku.
4. Zaświadczenie o zatrudnieniu lub nauce.
5. Zaproszenie z Libanu zawierające szczegóły pobytu w Libanie (daty przylotu i wylotu, cel wyjazdu osoby zaproszonej, dokładny adres i numer telefonu osoby zapraszającej wraz z kopią jej libańskiego dokumentu tożsamości) lub potwierdzona rezerwacja w hotelu w Libanie.
6. Bilet powrotny
Cena wizy:
Wiza jednokrotnego wjazdu – 35 USD
Wiza dwukrotnego wjazdu – 50 USD
Wiza wielokrotnego wjazdu – 70 USD
Koszt pośrednictwa: 150 zł / 1 os.– pośrednictwo wizowe
UWAGI !!! Wszystkie dokumenty powinny być wypełnione w języku angielskim.

Granica:
Obywatele RP muszą posiadać wizę.
WAŻNE
Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby:
• posiadające w paszportach stemple graniczne lub wizę izraelską.
• posiadające w paszportach stemple graniczne jordańskie lub egipskie z przejść granicznych z Izraelem (nawet przy braku stempli izraelskich).
• posiadające w paszportach jedynie stemple wjazdowe lub wyjazdowe jordańskie lub egipskie - ale niemające dowodu na to, że ich wjazd lub wyjazd w trakcie danego pobytu nie odbywał się przez Izrael (potrzebne stemple egipskie lub jordańskie w obie strony - wjazd i wyjazd).
Odmowa wjazdu do Libanu lub Syrii, która wydana jest przez urzędników granicznych jest ostateczna i nie podlega odwołaniu. Kontrola paszportowa jest bardzo rygorystyczna i nie stosuje się żadnych wyjątków. W takiej sytuacji turysta zostanie zawrócony z przejścia granicznego.
Obowiązkiem uczestnika jest zatem dokładne sprawdzenie paszportu przed wycieczką do Libanu.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00