Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Etiopia - Pielgrzymka po Północy

Etiopia
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

DZIEŃ 1: WARSZAWA - ADDIS ABEBA
Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot z Warszawy przez jedno z lotnisk europejskich do Addis Abeby.

DZIEŃ 2: ADDIS ABEBA
Przylot do Addis Abeby bardzo wcześnie rano i przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie w Addis Abeby, w tym Muzeum Archeologiczne, w którym prezentowane są m.in. znaleziska archeologiczne i najstarsze skamieniałości hominidów, wspaniała katedra Św. Trójcy lub kościół Św. Jerzego oraz rynek Merkato, który jest największym rynkiem na otwartym powietrzu w Afryce, przejazd głównymi ulicami Addis Abeby.

DZIEŃ 3: ADDIS ABEBA – BAHIR DAR
Wcześnie rano przejazd na lotnisko i przelot do Bahir Dar. Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych etiopskich miast, z szerokimi alejami otoczonymi palmami i ekstrawaganckimi drzewami, położone malowniczo na południowym brzegu jeziora Tana. Jest to również baza do zwiedzania klasztorów na wyspach Jeziora Tana i wodospadów Błękitnego Nilu. Po zakwaterowaniu w hotelu wycieczka statkiem po jeziorze Tana, które jest największym jeziorem Etiopii. Dziś jezioro jest najbardziej znane z klasztorów założonych na około 20 z 37 wysp. Rejs łodzią na półwysep Zeghe i wizyta w XIV-wiecznym klasztorze Ura Kidane Mihret. Po lunchu przejazd do Wodospadów Błekitnego Nilu, około 30 km od miasta. 20-minutowy spacer doprowadzi nas do wodospadów, które najbardziej spektakularnie wyglądają podczas pory deszczowej i po niej (od około czerwca do stycznia). Tutaj Błękitny Nil, który wnosi 85% głównego nurtu Nilu, rozpoczyna swoją długą podróż do Morza Śródziemnego.

DZIEŃ 4: BAHIR DAR - GONDAR
Po śniadaniu wyjazd z Bahir Dar do Gondar – dookoła jeziora Tana i przez Płaskowyż Dembii. Po zameldowaniu w hotelu rozpoczniemy zwiedzanie zamków z XVII wieku. Gondar, XVII-wieczna stolica Etiopii, została założona przez cesarza Fasiledesa w 1636 roku, była trzecią stałą stolica Etiopii po Axum i Lalibela. Wielu nazywa ją Camelotem Afryki, ze względu na fakt, że jest tam więcej niż pięć zamków w jednym kompleksie zbudowanych przez różnych królów - wyjątkowe w Afryce. W tym średniowiecznym mieście jest również ponad 40 kościołów, jak żadnym innym mieście w Etiopii. Ze wszystkich zamków, ten przypisywany cesarzowi Fasiledesowi jest największy i najbardziej atrakcyjny. Zaraz obok znajduje się zamek cesarza Iyasu, największego ze wszystkich królów Gonderii. Jego zamek był jeszcze bardziej zdobiony niż jego dziadka. Po zakończeniu wizyty w cesarskim kompleksie, zwiedzanie kościoła Kidane Mihret. Późno po południu, odwiedzimy łaźnie cesarza Fasiledesa i kolorowy kościół Debre Birhan Silassie.

DZIEŃ 5: GONDAR – AXUM
Rano po śniadaniu przejazd na lotnisko, aby polecieć do Axum.
Od około 200 r p.n.e do 950 r n.e., Axum było siedzibą imperium, które rozciągało się przez Morze Czerwone do Arabii, handlowało z Indiami i Chinami, miało swój własny alfabet i system liczenia, zbudowało wielkie konstrukcje inżynieryjne i zapory, i było uznawane w IV wieku za jedną z czterech wielkich potęg starożytnego świata. Axum jest znany z niezwykłej steli i kościoła Mariam Tsion, o którym mówi się, że jest domem oryginalnej Arki Przymierza.
Podczas zwiedzania Axum będzie można zobaczyć m.in. kościół St. Mariam, stelę Axum, grobowce Kaleba i jego syna Gebre -Maskal oraz Maishum (tzw. łaźnie Królowej Sheba) a także willę Axumite znaną od około 1 wieku naszej ery.

DZIEŃ 6: AXUM - LALIBELA
Poranny lot z Axum do Lalibeli.
Po obiedzie rozpoczniemy naszą wycieczkę po pierwszej grupie kościołów w mieście.
Pierwsza grupa sześciu kościołów położonych obok siebie to Bete Golgota, Bete Michael,
Bete Mariam, Bete Meskel, Bete Danaghel i Bete Medhane Alem. Bete Medhane Alem - największy zbudowany jest jak grecka świątynia. W rogu są trzy puste groby symbolicznie wykopane dla biblijnych patriarchów Abrahama, Izaaka i Jakuba. Bete Mariam jest uważany za pierwszy z kościołów wykutych w Lalibela, zdobiony wewnątrz malowidłami.

DZIEŃ 7: LALIBELA
Po śniadaniu wizyty w drugiej i trzeciej grupie kościołów. Na grupę czterech, na południe od rzeki Jordan, składają się Bete Emanuel, Bete Mercuiros, Bete Abba Libanos i Bete Gabriel-Rufael. Zewnętrzna architektura Bete Emanuela jest bardzo chwalona przez historyków sztuki.
Następnie trzecia i ostatnia grupa kościołów - Bete Giyorgis.
Bete Giyorgis, jest prawdopodobnie najbardziej eleganckim ze wszystkich kościołów Lalibela, znajduje się w południowo-zachodniej części wioski na pochyłym tarasie skalnym. Można do niego dotrzeć tylko przez tunel. Po obiedzie odwiedziny w prywatnym domu, aby zobaczyć styl życia miejscowej ludności, i spróbować znakomitej etiopskiej kawy.

DZIEŃ 8: LALIBELA – ADDIS ABEBA
Po śniadaniu przejazd na lotnisko na lot powrotny do Addis Abeby i po zakwaterowaniu w hotelu czas na zakupy pamiątek. Wieczorem kolacja w jednej z tradycyjnych etiopskich restauracji z tańcami ludowymi i ceremonia kawy.
Po kolacji transfer na lotnisko na lot powrotny. Wylot do Polski

DZIEŃ 9: PRZYLOT DO POLSKI
Przylot do Polski – zakończenie Pielgrzymki.

cena zawiera

Przelot na trasie Warszawa-Addis Abbeba-Warszawa z przesiadką, bagaż podręczny 8 kg oraz 23 kg bagażu rejestrowanego, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym w hotelach o standardzie 3-4*, wyżywienie zgodnie z programem, wszystkie niezbędne transfery lądowe oraz przeloty zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota, lokalnych przewodników oraz anglojęzycznego kierowcy, opiekę duchową księdza, lokalne podatki, ubezpieczenie KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

cena nie zawiera

Napiwków i częściowych kosztów realizacji programu – 80 USD/os., wydatków własnych, posiłków i napojów nie wymienionych w programie, napiwków dla lokalnych kierowców i przewodników, bagażowych w hotelach i na lotniskach, wizy – 50 USD/os. (płatnej po przylocie na miejsce), wszystkich innych wydatków nie wymienionych w "Cena zawiera", obowiązkowej składki na TFG w wysokości 13 PLN/os.

uwagi

1. Oferta została skalkulowana dla grupy min. 20 osób pełnopłatnych.
2. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. W paszporcie musi być przynajmniej 1 pełna strona wolna.
3. Dopłata do pokoju 1 osobowego wynosi 1100 zł
4. W przypadku rezerwacji grupy należy potwierdzić wcześniej ceny przelotów i dostępność miejsc.
5. Zalecane jest skontaktowanie się przed wyjazdem z lekarzem z poradni medycyny podróży.
6. Przed wyjazdem zalecane jest szczepienie przeciw żółtej febrze, durem brzusznym, żółtaczce typu A i B oraz zapaleniu opon mózgowych.
7. Należy zaopatrzyć się w leki przeciwko Malarii i zażywać je zgodnie z zaleceniami lekarza.
8. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Etiopia

COVID-19
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Osoby przekraczające granicę Etiopii muszą posiadać negatywny test PCR wykonany nie później niż 120 godzin przed wjazdem do Etiopii. Wszyscy podróżni są zobowiązani do odbycia 7-dniowej kwarantanny. Obowiązek posiadania testu PCR nie dotyczy małoletnich poniżej 12 roku życia. Przepisy te nie obowiązują pasażerów w tranzycie.
Obecnie nie ma możliwości wykonania testu PCR po przylocie do Etiopii, co oznacza, że podróżni nieposiadający stosownego zaświadczenia mogą spotkać się z odmową wpuszczenia na pokład samolotu lecącego do Addis Abeby.

Obywatele polscy udający się do Etiopii muszą mieć wizę na przyjazd i pobyt.
Obywatele polscy o wizę mogą wystąpić poprzez system „e-visa” dostępny pod adresem www.evisa.gov.et , jak również mogą taką wizę uzyskać na lotnisku w Addis Abebie.
Wiza turystyczna uzyskana na lotnisku kosztuje 50-100 USD, w zależności od liczby wjazdów.
Z uwagi na długie kolejki, czas wymagany do uzyskania wizy wjazdowej na lotnisku sięga ok. 1 godziny.
Podróżni, którzy chcą uzyskać wizę na lotnisku ustawiają się w kolejce do stanowisk wystawiających wizy, a nie do stanowisk kontroli paszportowej.
Nie ma możliwości uzyskania wizy w żadnym przejściu granicznym z krajami sąsiadującymi.
Osoby planujące przekroczenie granicy etiopskiej drogą lądową mogą ubiegać się o wizę w Ambasadzie Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii w Berlinie (brak placówki dyplomatycznej na terenie Polski).
W przypadku wjazdu własnym środkiem transportu niezbędne jest uzyskanie w Ambasadzie Etiopii stosownego pozwolenia zawierającego dokładny opis pojazdu (numery rejestracyjne, parametry silnika itd.).
Ze względu na niejednolitą praktykę w zakresie wymogów co do dokumentacji pojazdu na poszczególnych przejściach granicznych Etiopii, w razie problemów z wjazdem należy nawiązać kontakt z Ambasadą RP w Addis Abebie.
Osoby małoletnie podróżujące bez rodziców powinny przedstawić ich pisemną zgodę na podróż, aby otrzymać wizę.
Przy wjeździe wymagany jest co najmniej 6-miesięczny okres ważności paszportu.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00