Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka Armienia z Gruzją

Gruzja, Armenia
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

ERYWAŃ – ECHMIADZIN – ZWARTNOC - CHOR WIRAP – NORAWANK - GARNI – JEZIORO SEWAN – DILIDŻAN - – BAGRATASHEN – TBILISI – ANANURI – GUDAURI – KAZBEGI – GERGETI – MCCHETA – GORI – UPLISCICHE

DZIEŃ 1: WARSZAWA - ERYWAŃ
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed odlotem, odprawa, wylot.

DZIEŃ 2: ERYWAŃ
Przylot na lotnisko w Erywaniu we wczesnych godzinach porannych. Transfer do hotelu, zameldowanie. Śniadanie. O godzinie 11.00 rozpoczniemy wycieczkę po Erywaniu. Zobaczymy Pomnik Matki Armenii oraz spektakularny widok na górę Ararat i centrum Erywania. Wizyta w bibliotece starych manuskryptów Matenadaran. Następnie kompleks Kaskady, Opera, Aleja Północna i Plac Republiki. Na koniec odwiedzimy pomnik ludobójstwa Ormian. Kolacja. Nocleg w Erywaniu.

DZIEŃ 3: ERYWAŃ – ECHMIADZIN – ZWARTNOC - ERYWAŃ
Śniadanie. Przejazd do miasta Echmiadzin, które jest duchową i administracyjną stolicą Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. Wizyta w katedrze i muzeum ormiańskiego chrześcijaństwa. Powrót do Erywania. Po drodze obejrzymy ruiny VII-wiecznej świątyni Zwartnoc (UNESCO). Po przyjeździe do stolicy wizyta w fabryce koniaku ArArAt połączona z degustacją dwóch typów koniaku. Następnie na lokalnym targu możliwość zakupienia słodyczy, orzechów i suszonych owoców. Kolacja. Nocleg w Erywaniu.

DZIEŃ 4: ERYWAŃ – CHOR WIRAP – NORAWANK - ERYWAŃ
Śniadanie. Przejazd do monastyru Chor Wirap ze wspaniałym widokiem na górę Ararat. Następnie zobaczymy arcydzieło średniowiecznej architektury armeńskiej – XIV-wieczny klasztor Norawank. Postój na degustację wina w lokalnej winiarni w Areni. Powrót do Erywania. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5: ERYWAŃ – GARNI – JEZIORO SEWAN - DILIDŻAN
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Przejazd do najstarszej zachowanej budowli na terytorium Armenii - pogańskiej świątyni w Garni z I wieku. Wizyta w jednym z najpiękniejszych monastyrów w kraju – XIII-wiecznym skalnym klasztorze Geghard (UNESCO). Przejazd nad jezioro Sewan. Zwiedzanie monastyru na półwyspie Sewan. Następnie uzdrowisko Dilidżan znane z urzekającej przyrody i nadzwyczajnej architektury. Odwiedzimy starą historyczną dzielnicę miasta i ulicę Sharambeyan. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg w Dilidżan.

DZIEŃ 6: DILIDŻAN – BAGRATASHEN - TBILISI
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Przejazd na granicę armeńsko-gruzińską na godzinę 11.00. Po przejściu formalności granicznych odjazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Wycieczka po mieście: Gruzińskie Muzeum Narodowe, dzielnica Abanotubani z termalnymi łaźniami siarkowymi, wjazd kolejką gondolową do twierdzy Narikala, Metechi , Sobór Trójcy Świętej, Katedra Sioni, Bazylika Anczischati. Kolacja. Nocleg w Tiblisi.

DZIEŃ 7: TBILISI – ANANURI – GUDAURI – KAZBEGI – GERGETI - TBILISI
Śniadanie. Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną przez Kaukaz. Wizyta w VII-wiecznym zamku w Ananuri. Następnie kurort narciarski Gudauri, skąd miejscowymi jeepami podjedziemy do kościoła św. Trójcy w Gergeti. Po obejrzeniu zapierającego dech w piersiach widoku na górę Kazbek powrót do Tbilisi. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8: TBILISI – MCCHETA – GORI – UPLISCICHE - TBILISI
Śniadanie. Przejazd do miasta Mccheta. Wizyta w kompleksie Dżwari i soborze katedralnym Sweti Cchoweli, gdzie Płaszcz Chrystusa miał zostać pochowany. Oba zabytki znajdują się na liście UNESCO. Następnie przejazd do miejsca urodzenia Józefa Stalina w Gori. Wizyta w skalnym mieście Uplisciche. Powrót do Tbilisi. Kolacja z pokazem folklorystycznym. Nocleg.

DZIEŃ 9: TBILISI - WARSZAWA
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Tbilisi. Wylot.

cena zawiera

bilety na przeloty liniami PLL LOT na trasie Warszawa – Erywań oraz Tbilisi – Warszawa z jedną sztuką bagażu podręcznego nie większego niż 55 x 40 x 23 cm o wadze do 8 kg/osoba jedną sztuką bagażu rejestrowanego o sumie wymiarów nie przekraczającej 158 cm o wadze do 23 kg/osoba, 7 noclegów oraz 1 wczesne zakwaterowanie w hotelach***/**** w pokojach 2-os., 8 śniadań i 7 kolacji, opiekę polskiego pilota i lokalnego przewodnika, transfery autokarem klimatyzowanym, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

cena nie zawiera

obowiązkowej dopłaty do biletów wstępu, napiwków, usług przewodnickich i kosztów realizacji programu w kwocie 90 USD/osoba płatnej na miejscu, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 PLN/osoba płatnej przy zawieraniu umowy w biurze, wydatków własnych

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-os. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1-os.: 900 PLN.
3. Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2 % kosztu imprezy w terminie najpóźniej 5 dni od daty podpisania umowy zgłoszenia o imprezę lub wpłaty całości lub części zaliczki, o ile ma to miejsce później niż zawarcie umowy zgłoszenie. W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy pozostało mniej niż 30 dni, umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży można zawrzeć jedynie w dniu zawarcia umowy zgłoszenie o imprezę.
4. Imprezę skalkulowano według tabeli kursów sprzedaży walut obcych Banku PKO SA na dzień 16.02.2018. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 35 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów.
5. Oferta skalkulowana na grupę minimum 30 osób pełnopłatnych.
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Gruzja

Turystów polskich uprawnia do wjazdu i pobytu na terenie Gruzji paszport lub dowód osobisty. Obywatele Polski odbywający podróż do Gruzji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 360 dni nie potrzebują wizy. Jedynie w przypadku wyjazdów w celach edukacyjnych lub do pracy konieczne jest uzyskanie specjalnej wizy.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

COVID-19:
1 czerwca zostaną otwarte granice lądowe Gruzji z Armenią.
Wjazd do Gruzji i Armenii będzie możliwy po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR (w języku angielskim) wykonanego nie później niż 72 godziny przed wylotem lub w przypadku osób zaszczepionych – po okazaniu zaświadczenia o przejściu całego cyklu szczepień (w języku angielskim). Od zaszczepienia ostatnią dawką musi upłynąć minimum 14 dni.

Ponadto każdy podróżny przed przylotem do Gruzji zobowiązany jest wypełnić specjalny formularz elektroniczny.

Po 3 dniach od przyjazdu należy wykonać kolejny test PCR (na własny koszt). W okresie pomiędzy dniem przylotu a dniem wykonania kolejnego testu nie ma ograniczeń w przemieszczaniu się po kraju.

Armenia

COVID-2019
Aktualnie obowiązuje zakaz wjazdu dla obywateli polskich.
Do odwołania zawieszone są bezpośrednie połączenia lotnicze między Polską a Armenią.
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Obywatele polscy przebywający na terenie Republiki Armenii do 180 dni w ciągu roku są zwolnieni z obowiązku posiadania wiz. Przy wjeździe do Armenii obywatele polscy muszą okazać ważny paszport – nie jest możliwy wjazd jedynie na podstawie dowodu osobistego. Służby graniczne mogą odmówić wjazdu w przypadku legitymowania się paszportem zniszczonym lub uszkodzonym.

W przypadku, gdy planowany pobyt przekracza 180 dni, należy zwrócić się do Oddziału Policji ds. wiz i rejestracji cudzoziemców (tzw. OVIR) w Erywaniu (dzielnica Dawtaszen, 4. kwartał, budynek 17/10, tel. +374 (10) 370 264, godz. pracy: pon.-czw. 9.00 - 17.00, pt. 10.00-17.00; z przerwą od 14.00 do 15.00) z wnioskiem o wydanie karty pobytu. Wniosek należy złożyć nie później niż 30 dni przed końcem dozwolonego 180-dniowego okresu legalnego pobytu. Koszt czasowej karty pobytu (do jednego roku) wynosi 105 tys. dramów. Członkowie rodzin obywateli Republiki Armenii mogą wnioskować o pięcioletnią kartę pobytu (koszt 140 tys. dramów).

Osobie, która przekroczy okres legalnego pobytu, grozi kara pieniężna w wysokości od 50 do 100 tysięcy dramów oraz nakaz opuszczenia kraju w ciągu dwóch miesięcy, a w przypadku recydywy postępowanie sądowe, które może skutkować dalej idącymi karami pieniężnymi oraz deportacją i zakazem wjazdu do Armenii.

Na terytorium Armenii można pozostawać do ostatniego dnia ważności paszportu.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00