Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Śladami św. Pawła

Turcja
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

IZMIR – EFEZ - HIERAPOLIS - EGIRDIR LAKE - ADADA - ANTIOCHIA PIZYDYJSKA - KONYA – SILLE - LYSTRA – DERBE – ANTALYA - PERGE - ASPENDOS - STAMBUŁ

DZIEŃ 1: ISTAMBUŁ - IZMIR
Spotkanie na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Przelot do Izmiru. Transfer do hotelu w Kusadasi, nocleg i kolacja.

DZIEŃ 2: IZMIR
Śniadanie. Zwiedzanie Izmiru (dawnej Smyrny). W trakcie spaceru zobaczymy ruiny antycznego miasta z pozostałościami rzymskiej agory, gdzie wyraźnie można dostrzec kształt czworoboku, jakim charakteryzował się plac oraz zachowane fragmenty kolumn otaczających to miejsce spotkań starożytnych. Spacer do wczesnochrześcijańskich stanowisk archeologicznych. Zwiedzanie Kadifekale, czyli Aksamitnej Twierdzy. Rozpościera się stąd wspaniały widok na Izmir i zatokę Izmirską. Nocleg i kolacja w Kusadasi.

DZIEŃ 3: EFEZ
Śniadanie. Zwiedzanie Efezu, który w starożytności był jednym z miast jońskich w Azji Mniejszej. Św. Paweł wybrał Efez na swoją siedzibę, wierząc, że nauka Kościoła powinna docierać do coraz większych kręgów osób niewierzących. Św. Paweł, podczas swoich podróży misjonarskich, najprawdopodobniej trzykrotnie gościł tu i nauczał. Zwiedzanie ruin starożytnego Efezu, w którym przez ponad 2 lata nauczał Św. Paweł, z ruinami kościoła Matki Bożej (jeden z siedmiu kościołów Apokalipsy św. Jana). Zwiedzanie Wielkiego Teatru, który został wkomponowany w zbocze góry Pion (Panaır) z zachowanymi m.in. orchestrą, widownią, sceną z kolumnami i niszami. Nawiedzenie Domu Matki Bożej, w którym spędziła ostatnie lata życia oraz bazyliki Św. Jana, gdzie znajduje się zgodnie z tradycją grób Apostoła. Kolacja i nocleg

DZIEŃ 4: PRZEJAZD DO HIERAPOLIS (COLASSAE) & EGIRDIR LAKE
Śniadanie. Dolina Lycos jest jedną z najważniejszych miejsc w Azji Mniejszej. Była centrum trzech chrześcijańskich społeczności – Hierapolis, Laocidea i Colossae. Wizyta w Colassae, mieście,

które było położone w pobliżu głównych szlaków pomiędzy Zachodem i Wschodem. Zwiedzanie Hierapolis, Świętego Miasta. Chrześcijańskie obiekty sakralne powstałe między IV a VI wiekiem stanowią doskonały przykład wczesnochrześcijańskiej architektury z katedrami, kościołami i baptysterium. Najważniejszym z obiektów jest Martyrium Św. Filipa, które powstało w miejscu gdzie męczeńską śmierć poniósł apostoł Filip. Większość ścian martyrium zachowała się w dobrym stanie, przetrwały także łuki i mury kaplic. Zwiedzanie ruin kościoła z IV lub V wieku. W centrum kościoła odnaleziono grobowiec rzymski z I w. n. e., nazywany Grobowcem Św. Filipa, po odkryciu uważany za miejsce, gdzie początkowo przechowywano szczątki świętego. Nocleg i kolacja w Egidir Lake.

DZIEŃ 5: EGIDIR LAKE – ADADA - ANTIOCHIA PIZYDYJSKA
Śniadanie. Wizyta w Adada, starożytnym mieście, spacer starożytnym Rzymskim Traktem (1 godz./3 km) Przejazd do Adada, gdzie zwiedzimy pozostałości jednego z najważniejszych miast starożytnych. Znajdują się tu trzy główne świątynie rzymskie oraz najmniejszy starożytny teatr w Anatolii. Przejdziemy dobrze zachowanym odcinkiem starożytnej rzymskiej drogi, którą Św. Paweł pokonał na trasie do wioski Sagrak (1 godz./3 km). Zwiedzanie Psidian Antioch. Wśród pozostałości Antioch, pod ruinami bizantyjskiego kościoła, odkryto budynek z I wieku. Zgodnie z tradycją w tym miejscu znajdowała się kiedyś synagoga, w której Św. Paweł głosił kazania. Psidian Antioch odwiedził Św. Paweł w czasie swojej pierwszej podróży misyjnej i wygłosił wtedy pierwsze kazanie, które spisano. List Św. Pawła do Galatian skierowano do chrześcijan w Psidian Antioch, Iconium, Lystra i Derbe. Nocleg i kolacja w Egidir Lake.

DZIEŃ 6: KONYA – SILLE
Śniadanie. Zwiedzanie Iconium. Miejscowość jest położona w środkowej części płaskowyżu, u podnóża gór Taurus. Była to siedziba i miejsce grobu założyciela zakonu Wirujących Derwiszów. Miasto odwiedził Św. Paweł, który nawrócił tu część greckiej i żydowskiej społeczności oraz przyczynił się do powstania kościoła. W III wieku Inconium stało się aktywną chrześcijańską kolonią. Zwiedzanie małej wioski anatolijskiej – Sille, gdzie powstał pierwszy na świecie monastyr wykuty w skale. Znajduje się tutaj także dobrze zachowany Kościół Eleny, zwany również „The Sille Aya”. Czas wolny na zwiedzanie ruin miejscowości Konya z jej niezwykłymi miejscami, a zwłaszcza Sułtanatem Rumu z XIII wieku i Mauzoleum Mevlany. Nocleg i kolacja w Konya.

DZIEŃ 7: LYSTRA – DERBE - ANTALYA
Śniadanie. Zwiedzanie Lystry, w której znajdował się dom rodzinny Św. Tomasza, którego Św. Paweł wyznaczył do opieki nad kościołem w Efezie. Św. Paweł nawiedził je podczas swojej I wyprawy misyjnej. Po uzdrowieniu chorego mężczyzny przesądni mieszkańcy uznali go za Hermesa (wysłannika Zeusa). Wizyta w Derbe. Nocleg i kolacja w Antalya.

DZIEŃ 8: PERGE - ASPENDOS - WYLOT DO STAMBUŁU
Śniadanie. Zwiedzanie ruin w Perge, najważniejszym mieście starożytnej Pamfilii (miejsce nauczania Św. Pawła i Barnaby, gdzie przybyli w 47 r. z Cypru a skąd udali się do Pizydii). Następnie zwiedzanie Aspendos – miasta założonego przez Marka Aureliusza, gdzie znajduje się najlepiej zachowany antyczny teatr w Anatolii. Attela. Wylot do Stambułu. Nocleg w Stambule (czas wolny na kolację).

DZIEŃ 9: STAMBUŁ
Śniadanie. Przejazd wzdłuż dawnych murów Konstantynopola, wzniesionych za czasów panowania cesarza Teodozjusza II. Następnie wizyta w Monastyrze Stoudion, który był najważniejszym monastyrem w Konstantynopolu. Powstał w 462 roku i stał się centrum poezji religijnej w Bizancjum. Jedyną częścią, która ocalała do XX wieku była katedra Św. Jana Baptysty, prawdopodobnie najstarszy ocalały kościół w Istambule. Następnie zobaczymy Meczet Imrahor (z zewnątrz; zwiedzanie w środku wymaga specjalnego pozwolenia). Zwiedzanie kościoła Św. Zbawiciela na Chorze, usytuowanego w dystrykcie Edirnekapi. Pierwszy kościół powstał w tym miejscu w IV wieku i znajdował się poza murami miejskimi, stąd jego nazwa „Kościół za murami” lub „Kościół na wsi”, czyli właśnie Chora. Obecny obiekt pochodzi z XI wieku. W 1511 r. świątynię zamieniono na meczet, a od 1948 roku znajduje się tu muzeum. Kościół posiada bogatą kolekcję mozaik i fresków. Następnie wizyta w Muzeum Hagia Sofia. W przeszłości była to świątynia chrześcijańska, następnie meczet. Budynek uważany jest za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa całego pierwszego tysiąclecia naszej ery. Będąc świątynią chrześcijańską, nosił nazwę Kościoła Mądrości Bożej (zwany czasem również Wielkim Kościołem). Była to najwyższa rangą świątynia w Cesarstwie Bizantyjskim, katedra patriarsza oraz miejsce modłów i koronacji cesarzy. Spacer do Cysterny Bazyliki zwanej również Podziemną Cysterną lub Pałacem Jerebatan, która jest największą z kilkuset starożytnych cystern (sztucznych zbiorników na wodę), która wciąż znajduje się pod miastem Stambuł w Turcji w pobliżu Muzeum Hagia Sofia. Nocleg w Stambule. Kolacja we własnym zakresie.

DZIEŃ 10: ISTAMBUŁ – WARSZAWA
Przejazd na lotnisko Ataturk na lot powrotny do kraju. Przelot i zakończenie świadczeń

cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa-Izmir/Ismtabuł-Warszawa w kwocie 1550 zł – do potwierdzenia, opłaty lotniskowe, wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3*(lokalny standard), wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota-tłumacza, materiały informacyjne (mini przewodnik),pamiątki(chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, chorób przewlekłych, bagaż.

cena nie zawiera

obligatoryjnych kosztów programowych - biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych – około 120 euro/osoba, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników – około 2 euro/dziennie, wydatków własnych.

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 520 euro/osoba
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 2,5% kosztu imprezy.
4. Kurs EUR przyjęty do kalkulacji 4,2 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA.
5. Oferta skalkulowana na grupę minimum 30 osób
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
7. Każda osoba podróżująca do Turcji ma obowiązek wypełnienia i zabrania na lotnisko formularza elektronicznego „Passenger Information Form”


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Turcja

Od 2 marca 2020 r. obywatele Rzeczpospolitej Polskiej podróżujący do Turcji turystycznie na okres do 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
Zgodnie z oświadczeniem QA-11 rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Turcji z 20 lutego 2020 r. (http://www.mfa.gov.tr/sc_-11_-ulkemizin-bazi-avrupa-ulkelerine-vize-muafiyeti-saglamasi-hk-sc.en.mfa) z dniem 2 marca 2020 r. Turcja znosi obowiązek wizowy dla obywateli polskich przy pobytach turystycznych do 90 dni w okresie półrocznym (180 dni).
Reguła dotycząca ważności dokumentu podróży: paszport musi być ważny co najmniej 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego. Oznacza to, że paszport powinien być ważny jeszcze przez minimum 150 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji.
Posiadaczom paszportów tymczasowych oraz osobom udającym się do Turcji po 2 marca 2020 r. w celu innym niż turystyczny zaleca się wcześniejszy kontakt z Ambasadą Turcji w Warszawie.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

COVID-2019:
Wszyscy pasażerowie przybywający do Turcji drogą powietrzną, lądową lub morską, są zobowiązani do przedstawienia negatywnych wyników testów PCR wykonanych w ciągu ostatnich 72 godzin przed przybyciem do Republiki Turcji.
Ponadto wszyscy podróżni, udający się do Turcji, zobowiązani są wypełnić, na 72 h przed wylotem, elektroniczny formularz zgłoszenia Podróżnego - Traveler Entry Form. Formularz dostępny jest na stronie https://register.health.gov.tr/.
Po wypełnieniu formularza pasażer otrzyma dokument potwierdzający rejestrację wraz z unikatowym kodem HES. Dokument należy wydrukować lub zachować na urządzeniu mobilnym, w celu okazania go obsłudze linii lotniczej przed wylotem.

Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 zwolnieni są ozdrowieńcy.
Należy posiadać pozytywny wynik testu na COVID-19 (w języku angielskim) wykonany w czasie do 6 miesięcy poprzedzających przylot do Turcji oraz zaświadczenie lekarskie wydane przez właściwe organy (w języku angielskim).

Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku zwolnione są również osoby, które przyjęły pełną dawkę szczepienia (w zależności od producenta i ilości wymaganych dawek), a od ostatniej minęło przynajmniej 14 dni.
Należy mieć ze sobą zaświadczenie lekarskie w języku angielskim poświadczające wykonane szczepienie (wydruk ze strony https://pacjent.gov.pl oraz kartkę otrzymaną przy szczepieniu, na której znajduje się nazwa przyjętej szczepionki).

Dzieci do lat 6-ciu zwolnione są z obowiązku przedstawiania wyników testów.

Jeśli turyści nie spełniają żadnego z powyższych warunków, przylatując do Turcji należy okazać jeden z poniższych testów lub dokumentów:
- negatywny wynik testu RT PCR na COVID 19 zrobiony nie wcześniej niż 72 h przed przylotem do Turcji (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski).
- negatywny wynik szybkiego testu antygenowego zrobiony nie wcześniej niż 48 godzin przed przylotem do Turcji (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski).

Osoby podlegające kwarantannie po powrocie z Turcji do Polski będą mogły zwolnić się z 10-dniowej obligatoryjnej kwarantanny przedstawiając negatywny wynik testu wykonany po powrocie w ciągu 48 godzin od przekroczenia granicy z terytorium Republiki Tureckiej.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00