Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka do ojczyzny papieża Franciszka

Argentyna, Argentyna, Brazylia, Urugwaj
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

Ramowy program:
DZIEŃ 1: WYLOT
Odprawa bagażowo-paszportowa na lotnisku, na 2 godziny przed wylotem.

DZIEŃ 2: BUENOS AIRES (ARGENTYNA)
Przylot w godzinach porannych i powitanie na lotnisku międzynarodowym Ezeiza w Buenos Aires. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Śniadanie. Czas wolny na samodzielne spacery po mieście.

DZIEŃ 3: BUENOS AIRES (ARGENTYNA)
Śniadanie. Zwiedzanie miasta i budynków, z których słynie Buenos Aires: Plaza de Mayo, Avenida de Mayo, siedziba rządu Casa Rosada, Katedra Metropolitalna, Colón Theatre (Opera House). Odwiedzimy kilka dzielnic Buenos Aires: San Telmo z najbardziej prestiżowymi „barami tango”, tradycyjną, barwną dzielnicę La Boca, słynącą z ulicznych występów tancerzy tango oraz arystokratyczną i handlową dzielnicę Recoleta, ze słynnym cmentarzem, na którym spoczywa Evita Perón.
Wieczorem zapraszamy do eleganckiej restauracji na kolację połączoną z pokazem Tango. Oprócz degustacji argentyńskich, wyśmienitych potraw i wybornego wina z Nowego Świata będą Państwo mogli podziwiać to, z czego tak bardzo słynie boskie Buenos Aires – zmysłowe tango show w wykonaniu profesjonalnych tancerzy!

DZIEŃ 4: BUENOS AIRES - COLONIA DEL SACRAMENTO - MONTEVIDEO (URUGWAJ)
Śniadanie w hotelu. Przejazd promem do Colonii Sacramento w Urugwaju. Miasto to prawdziwa perła XVII wiecznej Ameryki. Założone przez Portugalczyków nad rzeką Rio de la Plata, po przeciwnej do Buenos Aires stronie rzeki. Zapraszamy na zwiedzanie historycznego centrum – Barrio Historico (Dzielnica Zabytkowa), które jako jedyny obiekt w Urugwaju zostało wpisane do na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Transfer do Montevideo. Zakwaterowanie.

DZIEŃ 5: MONTEVIDEO (URUGWAJ)
Śniadanie. Zapraszamy na wycieczkę po stolicy Urugwaju – Montevideo. Miasto leży na wschodnim brzegu La Platy. Zwiedzanie rozpoczniemy od Starego Miasta będącego pamiątką po czasach kolonialnych. Spacer zaczniemy od placu Matriz, na którym znajduję się pierwsza fontanna zaopatrującą miasto w wodę pitną w czasach kolonialnych. Przejdziemy przez słynną Puerta de la Ciudadela - będąca wejściem do części kolonialnej stolicy. Cytadela była najważniejszym bastionem obrony militarnej półwyspu. Usytuowana jest on na Placu Niepodległości– na którym wznosi się pomnik największego bohatera narodowego Urugwaju - Jose Artigasa. Następnie zobaczymy takie obiekty jak Katedrę NMP, Ratusz, Solis Theatre, Pałac Salvo i Estevez. Następnie przeniesiemy się na główny deptak miasta - Avenida 18 de Julio (Aleja 18 Lipca), wzdłuż której wznoszą się ważne budynki kulturalne, jak Biblioteka Narodowa czy Universidad de la República (Uniwersytet Republiki) bary i restauracje.
Czas wolny do dyspozycji uczestników. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 6: MONTEVIDEO - PUNTA DEL ESTE – BUENOS AIRES
Śniadanie w hotelu. Transfer z Montevideo do Punta del Este – jednej z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych i uzdrowiskowych Urugwaju, położonej na półwyspie o tej samej nazwie. Zapraszamy na zwiedzanie kurortu, dzielnic mieszkaniowych oraz najpopularniejszych plaż – Mansa i Brava. Następnie czas wolny do dyspozycji uczestników wycieczki. Transfer do Montevideo. Przesiadka na prom i rejs z Montevideo do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

DZIEŃ 7: BUENOS AIRES – WODOSPADY IGUAZU (PO STRONIE BRAZYLIJSKIEJ)
Śniadanie w hotelu. Transfer na lokalne lotnisko i przelot do Puerto Iguazu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

DZIEŃ 8: WODOSPADY IGUAZU (PO STRONIE ARGENTYŃSKIEJ)
Śniadanie w hotelu. Przejazd w kierunku wodospadów Iguazú. Iguazú to w języku Indian mieszkających dawniej na tych terenach “wielka woda”. Tysiące metrów sześciennych spadającej wody na sekundę, wspaniałe, zapierające dech w piersi widoki oraz potężny huk wody powodują że wrażenia te na długo zostaną w pamięci! Dziś będziemy podziwiać kaskady po stronie argentyńskiej. Korzystając z kładek i ścieżek podejdziemy do najciekawszych miejsc. Najdłuższa kładka prowadzi nad Garganta del Diablo, czyli Diabelskiej Gardzieli, której widok wywiera potężne wrażenie. To miejsce, z którego góry widać jak rzeka spada w potężny wąwóz. Na unoszących się w powietrzu kroplach wody prawie zawsze widać nie tylko łuk, ale prawie pełny krąg tęczy.

DZIEŃ 9: WODOSPADY IGUAZU
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko o przelot do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie. Czas wolny.


DZIEŃ 10: RIO DE JANEIRO – WZGÓRZE CORCOVADO I GŁOWA CUKRU
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Wjazd na Corcovado, zwane Garbatą Górą, które zachwyca monumentalnym posągiem Chrystusa (38 m.) z rozłożonymi ramionami tworzącymi znak krzyża. Pomnik, który został wybrany jednym z nowych siedmiu cudów świata, przyciąga corocznie tysiące zwiedzających i wznosi się na wysokości 710 m.n.p.m. Czas na podziwianie malowniczej zatoki Guanabara. Wjazd kolejką na Głowę Cukru (396 m n.p.m.), z której roztacza się wspaniała panorama miasta. Przekonamy się jak fantastycznie położone jest Rio de Janeiro, ile zatok wcina się w ląd, ile wysepek usytuowanych jest w pobliżu wybrzeża, ile wierzchołków gór wypiętrza się ponad dzielnicami. Tu każdy, kto ma aparat fotograficzny, może być artystą. W którąkolwiek stronę nie skierować obiektywu, wszędzie jest pięknie, wręcz cudownie. Po południu czas wolny na plażowanie.

DZIEŃ 11: RIO DE JANEIRO
Śniadanie. Proponujemy wybrać się na zakupy i samodzielne poznawać uroków wspaniałego Rio de Janeiro. Ipanema i Copacabana są znane na całym świecie, ciągną się kilometrami i zapraszają do wypoczynku w promieniach gorącego brazylijskiego słońca. Spacery wzdłuż rozległego wybrzeża z malowniczymi zatokami, wysepkami oraz rysujące się w tle strome wzgórza porośnięte zielonym, tropikalnym lasem gwarantują wymarzony odpoczynek. Rio to jednak nie tylko piękna przyroda i ale także restauracje serwujące wyśmienite dania brazylijskiej kuchni, puby, w których kwitnie życie nocne, dziesiątki eleganckich sklepów oraz raj dla miłośników surfingu i innych sportów wodnych. W Rio de Janeiro nie sposób się nudzić. Miasto żyje w rytmach samby: przechodnie tańczą na ulicach, gdy tylko usłyszą muzykę i zachęcają do wspólnej zabawy.

DZIEŃ 12: RIO DE JANEIRO
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie.

DZIEŃ 13: RIO DE JANEIRO WYLOT
Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot z Brazylii.

DZIEŃ 14: WARSZAWA
Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa-Buenos Aires/Rio de Janeiro - Warszawa, wszystkie niezbędne przeloty loty lokalne, zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, wyżywienie śniadania + kolacja podczas Tango Show, transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO, opiekę polskojęzycznego pilota, materiały informacyjne (mini przewodnik) i pamiątki.

cena nie zawiera

Kosztów realizacji programu 300 USD/os., obligatoryjnych napiwków dla kierowców i przewodników napiwków 40 USD/os. (płatne na miejscu), napojów do posiłków, opłaty wylotowej z Brazylii 36 USD/os. (płatne gotówka na lotnisku). Obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13,00 zł/os i Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13,00 zł/os.

uwagi

1. Cenę podano za osobę w pokoju 2-osobowym. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1-os.
2. Istnieje możliwość płatności za świadczenia w obcej walucie (USD lub EUR) na oddzielne konto USD lub EUR naszego biura.
3. Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,5% kosztu imprezy.
4. Cena została skalkulowana przy grupie minimum 30 osób.
5. Oferty skalkulowano wg kursu sprzedaży USD Banku PEKAO SA 3,7 zł. Ostateczne rozliczenie wyjazdu nastąpi na 30 dni przed wylotem zgodnie z aktualnym kursem sprzedaży USD wspomnianego banku.
6. Księża zabierają w podróż jedynie albę, stułę oraz zestaw tzw. „mały ksiądz”.
7. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba
3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba
Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba
Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Argentyna

COVID-2019
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Przy wjeździe do Argentyny należy okazać ważny paszport. Turysta może być poproszony o okazanie biletu powrotnego oraz dowodu posiadania wystarczających środków finansowych na pokrycie kosztów podróży, z reguły należy także podać planowany adres pobytu w Argentynie.
Obywatele polscy nie potrzebują wizy, gdy udają się do Argentyny na okres do 90 dni. W uzasadnionych przypadkach możliwe jest jednokrotne przedłużenie pobytu o kolejny 90-dniowy okres – wiąże się to z koniecznością uzyskania odpowiedniego zezwolenia w argentyńskim Urzędzie Migracyjnym (centrala w Buenos Aires lub delegatury w poszczególnych prowincjach).
Przypadki wyjazdów w celach innych niż turystyczny i na okresy dłuższe niż 90 dni powinny być każdorazowo konsultowane w Ambasadzie Republiki Argentyńskiej w Warszawie, ponieważ może być konieczne wcześniejsze uzyskanie stosownej wizy.
Poruszanie się po Argentynie jest swobodne. Nie ma obowiązku meldunkowego.

Brazylia

COVID-2019
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Obywatele polscy przybywający do Brazylii w celu turystycznym i/lub biznesowym mają prawo do 90-dniowego pobytu bezwizowego w okresie 180 dni.

Podczas wjazdu do Brazylii należy mieć paszport ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy. Przy przekraczaniu brazylijskiej granicy podróżujący otrzymuje kartę wjazdu. Należy ją bezwzględnie zachować, gdyż okazanie tego dokumentu jest niezbędne podczas kontroli granicznej przy wyjeździe z Brazylii. Służby graniczne mogą żądać okazania biletu powrotnego, jak również odpowiednich środków finansowych na czas pobytu (karty kredytowe, czeki podróżne bądź gotówka). Zdarzają się przypadki skracania przez policję graniczną pobytu poprzez wstawienie specjalnego stempla do paszportu.

W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość wystąpienia o przedłużenie pobytu, jednak nie więcej niż o 90 dni. Właściwą instytucją jest Policja Federalna. Należy się tam udać co najmniej tydzień przed upływem 90-dniowego pobytu bezwizowego. Za każdy dzień nieuregulowanego pobytu płaci się karę w wys. minimalnej 100 reali.

Urugwaj

Od polskich turystów przybywających do Urugwaju na okres poniżej 90 dni nie wymaga się wizy. Przydatne jest także posiadanie biletu powrotnego.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

COVID-2019:
Granice zamknięte do odwołania.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00